OFERTA PRAC BADAWCZO-ROZWOJOWYCH
Obliczenia numeryczne, począwszy od modelowania materiałów aż do analiz numerycznych skompilowanych konstrukcji oraz optymalizacji geometrii wytwarzanych elementów, w tym usługi eksperckie obejmujące:
- Modelowanie numeryczne materiałów i elementów konstrukcji z optymalizacją pod kątem określonego działania w warunkach obciążeń statycznych i dynamicznych.
- Zaawansowane modelowanie numeryczne procesów kontrolowanego niszczenia na potrzeby rynku inżynierii bezpieczeństwa, biomedycznej, mechanicznej oraz materiałowej.
- Projektowanie, modelowanie i wirtualne testowanie systemów zmniejszających skutki oddziaływań obciążeń dynamicznych.
- Modelowanie struktur materiału w skali mikro oraz określanie na tej podstawie zachowania materiałów w skali makro (homogenizacja) – analizy i badania wieloskalowe.
- Zaawansowane modelowanie numeryczne i optymalizacja energochłonności materiałów i struktur balistycznych na potrzeby bezpieczeństwa pojazdów, w tym pojazdów o przeznaczeniu specjalnym.
- Przedprodukcyjne wirtualne testy nowatorskich i innowacyjnych konstrukcji.
- Odwzorowywanie procesów technologicznych, którym poddawane są konstrukcje oraz na tej podstawie określenie ich wpływu na wytrzymałość ostatecznego rozwiązania.
- Symulacje procesów silnie dynamicznych, niemożliwych do zrealizowania w warunkach produkcyjnych, polowych i laboratoryjnych.
- Określanie stopnia zużycia współpracujących par kinematycznych i ciernych.
- Modelowanie naprężeń własnych konstrukcji po procesach technologicznych.
- Wyznaczanie i modelowanie charakterystyk naprężenie w funkcji odkształcenia materiałów o różnej sztywności (szkło, drewno, tkanki, skóra, guma itp.).
- Analizę, optymalizację oraz weryfikację pracy elementów konstrukcji z wykorzystaniem metod wirtualnego modelowania.
- Zastosowanie inżynierii odwrotnej na potrzeby zaawansowanego modelowania numerycznego konstrukcji.
- Analizę i ocenę efektywności oraz współpracy elementów konstrukcji w warunkach odzwierciedlających rzeczywistą wzajemną interakcję oraz obsługę operatorów.
- Ocenę ergonomiczności nowatorskich i innowacyjnych konstrukcji.
- Analizę i optymalizację kinematyki maszyn i mechanizmów w zakresie zmniejszenia obciążeń dynamicznych i poprawy wydajności.
- Ocenę wpływu działania konstrukcji/urządzenia na kinematykę operatora.
- Dobór zakresów i sposobu pracy konstrukcji/urządzenia pod kątem maksymalnego wykorzystania potencjału operatora oraz obniżenia m.in. efektu zmęczenia
- Wirtualne testy działania urządzenia z udziałem operatora w warunkach odwzorowujących rzeczywiste scenariusze i scenerie działania (m.in. poprzez wykorzystanie systemów VR)
Weryfikacja właściwości mechanicznych materiałów i wytworzonych elementów w szerokim zakresie temperatury pracy oraz obciążenia i szybkości odkształcania, w tym usługi eksperckie obejmujące:
- Badania statyczne i dynamiczne właściwości zaawansowanych materiałów opracowanych w celu zabezpieczenia potrzeb różnych sektorów przemysłu.
- Wyznaczanie wytrzymałości zmęczeniowej zaawansowanych materiałów i współpracujących elementów wysoce energooszczędnych, zoptymalizowanych geometrycznie nowatorskich konstrukcji.
- Badania materiałów w szerokim zakresie szybkości odkształceń i w szerokim zakresie temperatur.
- Testowanie i weryfikacja poprawności działania konstrukcji w warunkach symulujących warunki rzeczywiste.
- Określanie stopnia energochłonności innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych z zakresu inżynierii bezpieczeństwa oraz mechaniki i mechatroniki.
- Określanie wpływu technologii produkcji na dokładność wykonania oraz zachowanie materiału w zakresie sprężystym i plastycznym.
- Określanie wpływu sposobu eksploatacji na trwałość zmęczeniową konstrukcji.
- Zaawansowane badania wytrzymałościowe i energochłonne materiałów i struktur balistycznych na potrzeby rynku obronnego.
- Określanie naprężeń własnych konstrukcji po procesach technologicznych i po eksploatacji.
- Badania wytrzymałości zoptymalizowanych elementów i fragmentów konstrukcji pod obciążeniem statycznym i dynamicznym
- Badania ergonomii opracowywanych produktów i weryfikacja ich działania pod kątem maksymalizowania wydajności i skuteczności operatora.
- Określenie wpływu konstrukcji i zasady działania konstrukcji na pracę osoby wykorzystującej dany sprzęt.
- Ocena ochrony przed urazami człowieka oraz badanie wpływu urazów na realizację podstawowych działań.
- Analizę jakościową oraz ilościową różnych form ruchu w zależności od wykonywanego zadania oraz dostępnego wyposażenia.
- Pomiar sił i momentów w stawach, które w połączeniu z analizą ruchu dostarczają informacje potrzebne do oceny zdolności do wykonywania danego zadania.
- Analizę nacisków wywieranych na ciało człowieka, co po zastosowaniu zależności z zakresu mechaniki pozwalana na określenie obciążeń występujących w różnych obszarach ciała.